• 🏆 Texturing Contest #33 is OPEN! Contestants must re-texture a SD unit model found in-game (Warcraft 3 Classic), recreating the unit into a peaceful NPC version. 🔗Click here to enter!
  • It's time for the first HD Modeling Contest of 2024. Join the theme discussion for Hive's HD Modeling Contest #6! Click here to post your idea!

ψηφίστε υπέρ της πραγματικής μακεδονίας

Status
Not open for further replies.
Αγαπητά μέλοι της ομάδας ''People from Greece'', σαν να μην έφτανε η κακιά κατάσταση της χόρας μας, αντιμετοπίζουμε πρόσφατα και ένα άλλο πρόβλημα. Το πρόβλημα ονομάζετε ''προσπάθιες τον Σκοπίων να κρατήσουν το όνομα Μακεδονία, και να μας πάρουν και άλλα κομμάτια της ιστορίας και της ταλεποριμένης χόρας μας''. Όπος πυθανότατα γνορίζετε, η Υ.Π.Α. την υποστηρίζει σε αυτο το θέμα. Όποιος θέλει να ψηφίσει υπερ της πραγματικής, ελληνικής Μακεδονίας, παρακαλό να πατίσει το ''Yes'' σε σε αυτό το link. Αν γίνετε, στείλτε το και σε φίλους, συγκενείς και άλλα άτομα που γνορίζετε. Μπορείτε επίσης να ψηφίστε πάνο άπο μια φορά. :wink:
Χαιρετσμούς,
ο καλός Θείος Φέστερ!
 
Level 7
Joined
Jan 17, 2010
Messages
869
υπάρχει μια πολύ μικρή διαφορά στο 50% και στο 49% :/ καλή προσπάθια όμως. εγώ λέω να κάνουμε αντάρτικο πόλεμο στα σκοπια :d
 
Level 7
Joined
Jan 17, 2010
Messages
869
εγω εβαλα την ψηφο μου, πηγα μετα απο λιγο να τσεκαρω τα νουμερα και με εβαλε να βαλω παλι ψηφο :d
 
@ Luffy: ναι, γίνετε να ψηφίσεις παραπάνο άπο μια φορά. Ξέχασα να σας το πω, σόρρι. Και ναι έχεις δίκιο, οι Σκοπιανοί θέλουν πόλεμο!!! Έτσι και αλλιός τι μπορούν να μας κάνουν; Βασικά θέλουν κυριολεκτική εξολόθρευση, τα συχαμερά σκουλίκια.
 
Level 9
Joined
Sep 15, 2012
Messages
311
Καλησπέρα! Είμαι καινούριος στην ομάδα! Επισκέφτηκα τη σελίδα που υπέδειξες αλλά θα προτιμούσα να μην ψηφίσω. Οι ερωτήσεις και οι απαντήσεις είναι πολύ κατευθυνόμενες και παραπλανητικές...
Π.χ. ρωτάει αν η Μακεδονία είναι Ελληνική χωρίς να διευκρινίσει: τη Μακεδονία ιστορικά, ως το βασίλειο των (Ελλήνων φυσικά) Μακεδόνων ή την FYROM, αυτό το έκτρωμα - δημιούργημα έλλειψης παιδείας και πολιτικής βούλησης? Κάποιος ξένος που δε γνωρίζει σε βάθος το θέμα θα μπορούσε κάλλιστα να καταλάβει ότι η απάντηση λέει ΝΑΙ στο ότι οι Σλάβοι των Σκοπίων (που λανσάρονται ως Μακεδόνες) είναι Έλληνες.
Θα ήταν καλύτερο να αποφεύγουμε τέτοιες ιστοσελίδες, που δεν έχουν καμία νομική ή επιστημονική δύναμη. Αφήστε τες να καταντήσουν ένα μαντρί με τα πρόβατα της γειτονικής χώρας.
Σαν Έλληνες ας προτιμήσουμε τη μελέτη των υπεύθυνων ιστορικών και ερευνητικών πηγών.
Μένω στα Γιαννιτσά (και σαν Έλληνας με παιδεία και χωρίς κόμπλεξ, γνωρίζω ότι το όνομα της πόλης μου είναι Τούρκικο: Yenice= Νέος Τόπος) το οποίο είναι δίπλα στην Πέλλα, την γενέτειρα του Μεγάλου Αλεξάνδρου. Είχα την τιμή να επισκεφτώ πολλές φορές το μουσείο και να μιλήσω με ερευνητές. Υπάρχουν πλέον πολλά και αδιάσειστα στοιχεία που αποδεικνύουν την Ελληνικότητα των Μακεδόνων αλλά δυστυχώς μένουν στην αφάνεια επειδή δεν υπάρχει η σωστή προώθηση και δημοσιότητα. Οπότε σας καλώ όλους να επισκεφτείτε το Μουσείο της Πέλλας και να διοχετεύσετε την ενέργεια σας (που βλέπω ότι είναι μπόλικη) στη μελέτη των ιστορικών πηγών αντί σε αγνώστου προελεύσεως και διαχείρισης ιστοσελίδων.

Είπα πολλά για πρώτη φορά στην ομάδα! Συγνώμη! :p
 
Status
Not open for further replies.
Top